Rośnijmy razem PO WER

Zal.V__Karta_zgloszenia-ucznia-do-mobilnosci_PMU-1_(2).docx

 

 

09.03.2023..2023 

 Informacje ogólne o projekcie.

Projekt ”Rosniemy razem” przewiduje stworzenie wspólnie z partnerską szkołą z Węgier mini ogrodów w których zostan ˛a posadzone rosliny związane z Polską bądź Węgrami. Mini ogród ”Małe ´ Węgry” powstac ma w Polsce, natomiast ogród ” Mała ´ Polska” ma powstac na Węgrzech. Oczywiście wspólna praca nad ogrodami będzie zwieńczeniem wcześniejszych działań przygotowawczych. Bardzo zalezy nam jednak na tym, by cząstka Węgier i Polski pozostała w ˙ obu krajach i była symbolem dla lokalnych społecznosci.  Po nawiązaniu współpracy projektowej ze szkoła z Węgier oraz przeprowadzeniu rekrutacji nastąpią działania przygotowawcze. Młodziez dowie się jak projektować ogrody, pozna słownictwo w języku angielskim i węgierskim związane z botaniką. Młodzież pozna tematy związane z agrotechniką oraz nawiąze współpracę z wsiami tematycznymi w Węgiersku (Wieś owocowa) i  Macikowie (Wies ziołowa). Chcemy w ten sposób zachęcić młodzież do zaangażowania społecznego. Obie wsie tematyczne ˙ mają doswiadczenie w branży sadowniczej i zielarskiej. Bardzo zalezy nam na stałym kontakcie młodzieży z Polski oraz Węgier. Projektowi towarzyszyć będzie więc poboczne zadanie pt. ”Nie taka tynia dynia”. Uczniowie z Polski i Węgier otrzymają nasiona dyni olbrzymiej. Będą prowadzili wspólny eksperyment dotyczący jej wzrostu w róznych warunkach, w rozmaitych konkursach. Stworzą także zamkniętą grupę na portalu ˙ społecznosciowym, by tam wymieniać się doświadczeniami. Projekt przewiduje wizytę przygotowawczą oraz własciwy wyjazd podczas którego uczestnicy projektu zajmą się przygotowaniem polskiego mini ogrodu na Węgrzech oraz zajęciach formalnych i nieformalnych. W trakcie wyjazdu młodziez˙ zajmie się m.in. oznaczaniem miejscowych roslin, zbieraniem sadzonek. oraz przygotowywaniem zielnika. Chcemy takze˙ promowac ochroę srodowiska, więc jeden z dni poświęcimy owadom zapylającym oraz przygotowaniu schroni sk dla nich. W trakcie zajęc nieformalnych planujemy m.in. wspólną kolorową kolację pod chmurką, filmowy wieczór z ziołowymi herbatkami, wizytę u pszczelarza, przejazdżki konne oraz integracyjną, pożegnalną kolację.˙ Po powrocie do Polski młodziez zasadzi rośliny z Węgier.

Noclegi

Nagymákfai Erdei Iskola és Turistaház Vasvár

Rekrutacja - formularze do pobrania dla uczniów kl. VI-VIIII.

regulamin_rekrutacji(1).docx

Zal.V__Karta_zgloszenia-ucznia-do-mobilnosci_PMU-1_(2)(1).docx

 

 

23.03.2022

Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej

Pamiętaliśmy o ważnym dla nas Dniu. Była węgierska piosenka w formie zabawy ruchowej, flagi na budynku szkoły, syboliczna róża, hymny Bratanków.

 

PREZENTACJA POWER

Noclegi podczas wyjazdu w Vasvvari Erdei Iskola Nagymakfa

Firma Przewozowa "RS Bus" Elżbieta Rejentowicz

 

 

Zaproszenie

08.07.2021 o godz. 14.00 w szkole odbędzie sie spotkanie z uczestnikami mobilności ( dziećmi) oraz ich rodzicami.

Spotkanie będzie dotyczyło szczegółów wyjazdu w dn.15-21.08.2021 na Węgry.

Obecność obowiązkowa.

Dyrektor szkoły

 

 

1. Lista uczesników mobilności:

lista_uczestnikow(1).doc

2. Wstępne wyniki rekrutacji:

Lista__uczniów zakwalifikowanych_kandydatow_do_POWER-a.docx

3. Rekrutacja - formularze do pobrania dla uczniów kl. VI-VIIII.

Karta_zgloszenie-ucznia-do-mobilnosci_PMU.docx

regulamin_rekrutacji.docx

4. Informacje ogólne o projekcie.

Uczestnicy projektu „Węgiersk inwestuje z Węgrami” będą mieli za zadanie przygotowac podczas wizyty na Węgrzech ´ biznesplan polsko-węgierskiej firmy oraz ilustrowany słownik polsko-węgierski. W zadaniu weźmie udział 20 uczniów z Polski i 20 z Węgier. Uczestników wyłoni rekrutacja.

Wszystkie planowane mobilnosci uczniów będą poprzedzone działaniami przygotowawczymi w Węgiersku. Przygotowanie uczniów będzie polegało na udziale u w 20 h szkoleniach z zagadnien językowych (j. angielskiego oraz j. węgierskiego), a takze kulturowych (savoir ˙ vivre, jedzenie, taniec itp.) Ponadto uczniowie będą zbierac materiały, które następnie posłużą do przygotowania słownika ˙ polsko-węgierskiego, który będzie jednym z rezultatów projektu. Uczniowie z obu krajów, by zapoznać się, nawiążą ze sobą˙ kontakt internetowy. Odpowiednio przygotowani w początku czerwca udamy się na Węgry, do szkoły partnerskiej w Pospokmolnari. Na miejscu uczestnicy projektu będą realizowali przez 5 dni przez 6-8 h dziennie (zajęcia formalne i nieformalne) wcześniej ustalony program mobilnosci uczniów. Obejmować będzie on realizację programu nauczania, w tym realizację działań na rzecz lokalnej  społecznosci oraz zajęcia wzmacniające kompetencje kluczowe m. in .: przedsiębiorczość, inicjatywność, uczenie się od siebie. Przez 5 dni uczestnicy projektu poznają podstawowe zasady ekonomii, będą projektowć produkty  i zastanawiać się nad ich marketingiem. Efekt w postaci biznesplanu zostanie zaprezentowany przez uczestników projektu podczas oficjalnej prezentacji, na którą zostaną zaproszone władze lokalne, szkolne oraz przedstawiciele lokalnego biznesu. Prezentacja odbędzie się w języku angielskim. Po powrocie do Polski efekty projektu będą przedstawione przez uczestników projektu w czasie specjalnego spotkania z przedsiębiorcami, na sesji rady gminy, gali edukacyjnej.

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Józefa Sołtykiewicza w Węgiersku
    Węgiersk 95
    87-400 Golub-Dobrzyń
  • 56 683 84 92 (tel/fax)
    517 399 273
    sp.wegiersk@op.pl

Galeria zdjęć