Moduł Węgierski Mały Wolontariusz został zmodyfikowany
Moduł Węgierski Mały Wolontariusz został zmodyfikowany
Moduł Wykaz podręczników został zmodyfikowany
W piątek 24 czerwca po raz ostatni w tym roku szkolnym zabrzmiał dzwonek wzywający uczniów na lekcje. Tuż przed 10 w sali gimnastycznej rozpoczęła się uroczysta akademia podczas której uczniowie klasy szóstej przekazali sztandar w ręce nowego pocztu w składzie: Jakub Górzyński, Krysian Laskowski i Dawid Zduński. Następnie absolwenci złożyli ślubowanie w którym obiecali godnie reprezentować szkołę w gimnazjum i kolejnych etapach edukacji.
Podczas uroczystości świadectwa z paskiem otrzymali: Kornel Socha (kl VI), Krystian Laskowski i Dawid Zduński (kl V). Wyróżnienia oraz nagrody ksiązkowe otrzymali także uczniowie klas młodszych. Tego dnia swoją obecnością zaszczycili nas radni MAłgorzat aKamińska i Jan Boniecki oraz ks. Krzysztof Wiśniewski.
Po uroczystościach uczniowie rozeszli się do klas, gdzie otrzymali od wychowawców świadectwa oraz życzenia spędzenia bezpiecznie i radośnie wakacji.
Więcej zdjęć po kliknięciu na fotografię poniżej:
Najmłodsi z naszej szkoły uroczyście zakończyli rok przedszkolny. Swoje umiejętności przedstawili w programie słowno-muzycznym pod tytułem: pożegnania nadszedł czas - cztery pory roku. Rodzice mieli możliwość obejrzenia swoich pociech podczas krótkich programów z j. angielskiego i zajęć logopedycznych. Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor, która życzyła dzieciom bezpiecznych, radosnych wakacji oraz samych sukcesów w szkole. Dyplom ukończenia oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2015/2016 otrzymało siedmioro dzieci.
Podziękowania składamy Radzie Rodziców za słodki poczęstunek oraz p. Łabędzkiej za pyszny tort.
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Sołtykiewicza w Węgiersku wraz z nauczycielami: U. Arentowicz, M. Batorską, D. Sadakiewską, W. Splittem, P. Wołyńskim uczcili w nietypowy sposób „Rok Sienkiewiczowski”. Wybrali się na rajd pieszy do Szafarni, podczas którego odbyły się m. in. quizy przygotowane przez uczniów:
- kl. IV z życiorysu i twórczości H. Sienkiewicza,
- kl. V z utworu „Janko Muzykant”,
- kl. VI z cytatów z „W pustyni i w puszczy”.
Podczas wędrówki uczniowie uważnie rozglądali się po okolicy, malowali otaczającą przyrodę w miejscach postoju oraz dworek Chopina. Zgromadzone ilustracje posłużyły do stworzenia wspólnego albumu z wyprawy.
Czas przerw umilano czytaniem opowiadania „Za chlebem” H. Sienkiewicza, o którym rozmawiano w Ośrodku Chopinowskim.
Zwiedziły miejsce letniego wypoczynku Frycka. Dzień uświetnił Wiktor Split nauczyciel muzyki i pomysłodawca wędrówki, grając koncert składający się oczywiście z utworów Chopina.
Dzieci posiliły się kiełbaskami pieczonymi przy ognisku ufundowanymi przez Samorząd Uczniowski.
Na zakończenie każdemu uczestnikowi wyprawy wręczono certyfikaty oraz dyplomy dla klas za udział w poszczególnych konkursach. Dawid Zduński z klasy V otrzymał tytuł „Obserwatora przyrody”. Wyprawa pozwoliła poszerzyć wiedzę o H. Sienkiewiczu i jego utworach w towarzystwie Fryderyka Chopina.
Podziękowania kierujemy dla organu prowadzącego szkołę- Gminy Golub-Dobrzyń, Wójta Marka Ryłowicza za możliwość bezpłatnego skorzystania z autobusu w drodze powrotnej do Węgierska.
W środe 22 czerwca czworo naszych uczniów: Daria Dębicka, Mateusz Bułkowski, Michał Bułkowski oraz Wiktor Maćko wzięło udział w finale Otwartych Mistrzostw Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim w Szachach. Zawody rozegrano w ramach Gminnych Igrzysk Olimpijskich na stadionie w Kowalewie Pomorskim. Daria Dębicka pewnie pokonała rywalkę zdobywając brązowy medal. Wiktor Maćko wygrał bratobójczy pojedynek z Michałem Bulkowskim, a następnie w trzech ruchach pokonał rówieśnika z Kowalewa Pomorskiego i także zakończył zawody z brązem.
W sobotę 18 czerwca grupa uczniów klas starszych wzięła udział w dorocznym rajdzie rowerowym do Karbówka. Opiekunami grupy byli : Sylwia Klugiewicz, Marta Batowska oraz Tomasz Niemira. W tym roku rajd przebiegał inną trasą niż dotychczas, ale tradycyjną metą była Osada Karbówko. Ucznioiwie spędzili tu kilka godzin na wypoczynku i zabawie. Atrakcją dnia była gra w kręgle. Pieniądze na rajd rowerowy pochodzą z środków zgromadzonych przez samorządu uczniowski.
Więcej zdjęć po kliknięciu na fotografię poniżej:
To tytuł ciekawych zajęć odbywających się w Muzeum Kopernika w Toruniu w których uczestniczyli uczniowie II-VI. Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia wszystkich wystaw Muzeum oraz uczestnictwa w warsztatach dotyczących pieniędzy i osoby Mikołaja Kopernika. Wcześniej zwiedzili Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie, gdzie m. in. własnoręcznie wyrabiali papier, pisali piórem, robiąc przy tym kleksy z atramentu, posługiwali się pierwowzorem „kserokopiarki” - maszyny powielającej druk z sprzed kilku wieków. Opiekunami wycieczki byli: D. Sadakiewska, M. Batorska, W. Splitt.
Nasi uczniowie pamiętają o swoich rodzicach na codzień, jednak bardzo uroczyście obchodzili dzień mamy i taty. Zaproszeni do szkoły rodzice obejżeli przygotowane inscenizacje,dostali prezenty przygotowane własnoręcznie przez dzieci. Uściskom i buziakom nie było końca.
uczniowie klas 0-III uczestniczyli w wycieczce do Sierpca.
W programie:
zwiedzanie wsi mazowieckiej w Sierpniu, galerii rzeźby, powozowni, dworku, kościoła - poznanie kultury, historii i zabytków,
oglądanie prezentacji i udział w warsztatach „W świecie pszczół”,
samodzielne wykonywanie świeczek z wosku,
wspólne pieczenie kiełbasek przy grillu.
Kierownikiem wycieczki była p. H. Rojek, opiekunami wychowawcy klas.
Jednym z celów lekcji techniki w szkole podstawowej jest uzyskanie karty rowerowej. Dokument ten zdobyli takze uczniowie klasy czwartej. Egzamin przebiegł w miłej atmosferze, a dzieci ze znajomości przepisów ruchu drogowego przetestowały funkcjonariuszki komendy powiatowej policji w Golubiu-Dobrzyniu. Uczniów do egzaminu podczas zajęć technicznych przygotowywała p. Halina Rojek.
W środę 15 czerwca siódemka naszych uczniów uczestniczyła gościnnie w Otwartych Mistrzostwach w Szachach, które odbyły się w Szkole Podstawowej w Kowalewie. Skorzystaliśmy z możliwości jaką dał nam dyrektor tej placówki, a na co dzień także prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego - Benedykt Mroziński. Turniej cieszył się dużą popularnością. Łącznie do szachownic zasiadło 69 dzieci od 6 do 13 roku życia. Każdy rozegrał 5 partii, za które maksymalnie mógł zgromadzić 5 punktów.
Oto osiągnięcia punktowe naszych szachistów
Mateusz Bułkowski 4 pkt
Daria Dębicka (kl II) 3,5 pkt
Michał Bułkowski (kl. III) - 3 pkt
Wiktor Maćko (kl III) - 3 pkt
Szymon Boniecki (kl II) - 3 pkt
Jakub Rumiński (kl II) 3 pkt
Krystian Laskowski (kl V) - 2 pkt
Troje naszych szachistów weźmie udział w dodatkowym turnieju finałowym zaplanowanym na 22 czerwca.
10 czerwca 2016r. w Szkole Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej we Wrockach odbył się Gminny Konkurs Polonistyczny pt.: „ Potyczki polonistyczne”. Konkurs składał się z trzech części: ortograficznej, leksykalno- gramatycznej i znajomości książek: „ Opowieści z Narnii” S.C. Lewisa, „ W pustyni i w puszczy” H. Sienkiewicza, „ Tomka w krainie kangurów” A. Szklarskiego.
Zwycięzcami została drużyna ze Szkoły Podstawowej im. J. Sołtykiewicza z Węgierska .
II miejsce Szkoła Podstawowa im. T. Jędryczki w Ostrowitem,
III miejsce Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej we Wrockach
IV miejsce Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lisewie
Czerwiec jest miesiącem, w którym organizuje się wycieczki. Tak jest też w naszej szkole.
Oferta w tym roku jest bogata, istnieje możliwość zapisów na:
W Grębocinie odwiedzą Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa gdzie odbędą fascynującą podróż do tajemnic świata papieru i druku. Jedną z atrakcji będzie możliwość własnoręcznego czerpania papieru.
W toruniu uczestnicy wycieczki udadzą się do Domu Mikołaja Kopernika na zajęcia edukacyjne zatytułowane "Czy świat się kręci wokół pieniądza? Finansowe odkrycia Mikołaja Kopernika."
Zachęcamy do skorzystania z przedstawionej oferty. "Wycieczki kształcą - w sposób przyjemny możemy dowiedzieć się więcej..."
"Besarabowie - cztery lata w Węgiersku" to praca, która wygrała w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Gmin Ziemi Dobrzyńskiej. Autorzy Kornel Socha i Jakub Zduński utworzyli prezentację multimedialną z zebranych z różnych źródeł informacji. Nad całością czuwał opiekun Piotr Wołyński.
Gratulujemy sukcesu o zasięgu regionalnym.
Tego dnia do naszej szkoły zawitali uczniowie najlepsi z ortografii. Konkurs "O pióro Wójta" ma długą historię. Zainicjowały go i prowadzą: U. Arentowicz, J. Boniecka, W. Kułakowska. Wójt Marek Ryłowicz objął honorowym patronatem to przedsięwzięcie i ufundował nagrody główne. Brały w nim udział wszystkie szkoły naszej gminy. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: kl. II-III oraz IV-VI.
Mistrz ortografii -kl.II- Rozalia Napolska,
Mistrz ortografii -kl. III- Miłosz Pietruszyński
Mistrz ortografii kl. IV-VI- Kornel Socha
V-ce Mistrz kl. IV-VI-Julia Cyrankowska
II V-ce Mistrz kl. IV-VI- Michał Kot
Szkoły walczyły o puchar:
I miejsce - SP Ostrowite
II miejsce - SP Węgiersk
III miejsce - SP Lisewo
Wyróżnione szkoły otrzymały pamiątkowe puchary, wszyscy uczestnicy dyplomy i drobne upominki.
W Ostrowitem odbył się już po raz 16 Gminny Piknik Ekologiczny. Uczniowie klasy szóstej reprezentowali szkołę i przedstawili inscenizację o wodzie. Dzieci brały udział w konkursie wiedzy oraz zawodach sprawnościowych.
Hasło Woda to życie- nawoływało do oszczędzania i mądrego korzystania z błękitnych zasobów Ziemi.
Wyjątkowo, bo 3 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. W tym dniu zajęcia rozpoczęły się o godzinie 10. Klasy 0-III rozpoczęły od rozgrywek sportowych, natomiast starsze wzięły udział w zajęciach pt. Huston, nie mamy problemu. Przedstawiciele Fundacji MultiŚwiat z Torunia wprowadzili dzieci w tematykę podrózy kosmicznych. Każdy uczestnik zajęć wykonał dwa modele rakiet, a na deser zobaczył w jaki sposób można wykonać rakietę o napędzie odrzutowym przy użyciu butelki oraz pompki.
Przed godziną 12 uczniowie wzięli udziałw loterii fantowej przygotowanej przez Radę Rodziców, a następnie we wspólnym ognisku.
Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmiku relacjonującego to, co działo się u nas 3 czerwca.
Nasza szkoła znalazła się w gronie 300 w Polsce, któe zakwalifikowały się do prowadzonego przez Fundację Orange programu Mega Misja. Dzięki temu od września zajęcia świetlicowe w naszej szkole zyskają nowy wymiar. Będą bardziej interaktywne oraz atrakcyjne. Fundacja Orange wesprze nas doradztwem metodycznym, ale także materiałami do prowadzenia zajęć. Jeśli będziemy bardzo zaangażowani i aktywni możemy także liczyć na aktrakcyjne nagrody np. tablety, aparaty fotograficzne, gry planszowe itp.
Dodajmy, że w programie Mega Misja w skali kraju chciało uczestniczyć 725 szkół. Organizatorzy mogli wyłonić tylko 300. O tym, ktoo znajdzie się w szczęśliwym gronie decydował zatem konkurs na krótki, 30-sekundowy filmik. Nasza produkcja przypadła do gustu członkom jury.
Przyjechali do szkoły aktorzy z przedstawieniem profilaktycznym pt. "Planeta Samozdrowie". Dzieci były zachwycone i obiecały, że zapamiętają i wdrożą zasady zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. Przedstawienie zostało sfinansowane przez ubezpieczyciela szkoły firmę PZU. Dziękujemy.
Powered by aSc EduPage