Statut GODZINY DOSTEPNOŚCI PROCEDURA KONTAKTÓW Z RODZICAMI Hymn i sztandar szkoły. Ceremoniał Patron szkoły Dyrektorzy szkoły Szkolny Program Profilaktyczno-Wychowawczy, plan pracy szkoły Przewodniczący Rady Rodziców Historia szkoły Gwara Szkolna biblioteka cyfrowa Węgierski Mały Wolontariusz WĘGIERSK PROGRAMUJE! RODO PRAWO OŚWIATOWE Standardy Ochrony Nieletnich

PROCEDURA KONTAKTÓW Z RODZICAMI

Procedura ma na celu wprowadzenie ujednoliconego, partnerskiego sposobu współpracy pomiędzy szkołą a rodzicami dzieci oraz ułatwienie wzajemnych kontaktów.

1. Miejscem kontaktów rodziców z nauczycielami i wychowawcami jest szkoła, w uzasadnionych przypadkach inne uzgodnione miejsce np. dom (w przypadku wywiadu środowiskowego)

2. Miejscem kontaktów nauczycieli i rodziców na terenie szkoły są sale lekcyjne, gabinet psychologa, dyrektora. Poza tymi miejscami informacji nie udziela się.

3. Spotkania odbywają się w formach:

- zebrań ogólnych z rodzicami,

- zebrań klasowych z rodzicami,

- rozmów w czasie godzin dostępności

Rodzice uczniów szkoły mają możliwość dodatkowego kontaktu z nauczycielami w przypadkach uzasadnionych losowo, jednak po uprzednim uzgodnieniu takiego spotkania z nauczycielem.

4. Nauczyciel nie udziela informacji rodzicom w trakcie prowadzonych przez siebie zajęć szkolnych, w tym również przerw śródlekcyjnych.

5. Uwagi i wnioski dotyczące pracy szkoły, ocen, zachowania uczniów, propozycji zmian itd. rodzice kierują najpierw do wychowawcy klasy, nauczyciela przedmiotu lub pedagoga szkolnego.

Jeśli problem nie został rozwiązany przez nauczyciela, rodzice przedstawiają go dyrektorowi szkoły .

6. Wyklucza się następujące zachowania:

- uzyskiwanie informacji o uczniu od nauczycieli w czasie lekcji bądź na ulicy,

- telefonowanie pod prywatny numer nauczyciela bez jego zgody,

- zasięganie informacji o uczniu u pracowników niepedagogicznych szkoły.

7. Wychowawca klasy ma obowiązek powiadamiać rodziców o planowanym zebraniu przynajmniej 3 dni przed wyznaczonym terminem. Nauczyciele poszczególnych przedmiotów zobowiązani są do uczestnictwa w zaproponowanej przez wychowawcę klasy formie spotkania z rodzicami. Nauczyciel sporządza po zebraniu, spotkaniu z rodzicami pisemną notatkę stanowiącą część dokumentacji pracy nauczyciela.

8. Podczas spotkań oraz rozmów stosujemy zasadę wzajemnego szacunku wiedząc, że naszym wspólnym celem jest dobro ucznia.